Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
16.04.2018
Araştırma Enstitü Müdürümüz Sayın Süleyman Işık DERİLGEN Fidanlıklarda ve Tohum Merkezinde İncelemede Bulundu

Fidanlık ve Tohum İşleri Daire Başkanı Salim Sığırcı, Orman Ağaçları ve Tohumları Islah Araştırma Enstitüsü Müdürü Süleyman Işık Derilgen ve Tohum ve Ağaç Islahı Şube Müdürü İlhan Sıddık Sözeri beraberliğinde Amasya, Tokat ve Niksar fidan üretim tesislerinde incelemelerde bulundu.
Bölge Müdürümüz Zekeriyya Nane tarafından karşılanan daire başkanımız beraberindeki heyetle Amasya İşletme Müdürlüğü Kapaklı fidanlığına geçerek incelemelerde bulundu. Fidanlık Şefi Gonca  Öztürk fidanlıkta yetiştirilen türler hakkında yaptığı bilgilendirmenin ardından sahada incelemelerde bulunuldu.
İnceleme ziyaretinin ikinci gününde Amasya Fidanlık şefliğinin kullanımı için inşa edilen tohum stok merkezi ile soğuk hava depoları hakkında bilgiler alarak incelemelerde bulunuldu.
Ardından Tokat Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Tokat Merkez ve  Yazıcıoğlu Fidanlıklarına geçen inceleme heyeti İşletme Müdürü Mehmet Sandalcı ve Fidanlık Şefi Salih Eraydın tarafından karşılanarak  fidanlık ve yetiştirilen türler hakkında bilgiler alınarak sahada incelemelerde bulundu.
 
Ardından Niksar Orman İşletme Müdürlüğüne geçen heyet İşletme Müdürü İlhan yazıcı tarafından karşılanarak birlikte  Danişment Gazi fidanlığına geçildi. Fidanlık ve yetiştirilen türler hakkında bilgiler alan Daire Başkanımız, Bölge müdürümüz beraberindeki heyetle işletme müdürü yazıcı rehberliğinde fidanlıkta incelemelerde bulunarak ziyaretini tamamladı.

Yazdır